Oddíly / Moderní gymnastika - TJ Žďár nad Sázavou - sportovní hala, volejbalové kurty, sportovní oddíly

Moderní gymnastika

Zvětšit
29. 5. 2012

Mistrovství České republiky v Brně

O víkendu 19. a 20.května se naše gymnastky zúčastnily Mistrovství České republiky, které se konalo v Brně v Univerzitním kampusu Masarykovy univerzity. Organizace se ujal oddíl moderní gymnastiky SK Trasko Vyškov.
       V sobotu nás reprezentovaly hned tři gymnastky. V kategorii kadetky mladší závodila Gabriela Bojanovská. Nejdříve cvičila  s obručí. V této sestavě se umístila na vynikajícím 7.místě. Následovalo cvičení se švihadlem. Gabča se však dopustila několika chyb, které ji odsunuly na průběžné 14.místo. Ale přesto se svým výkonem kvalifikovala do 16členného finále z celkového počtu 35 závodnic. Po hezky zacvičené finálové sestavě s míčem se Gabriela umístila na konečném 11.místě. V kategorii kadetky starší závodily 2 žďárské gymnastky, Simona Čermáková a Vendula Seidlerová. Vendula skončila na 23. a Simona na 25.místě.
       V neděli probíhal závod dorostenek, kam se probojovaly dvě naše oddílové závodnice a to Markéta Kozáková a obhájkyně bronzového umístění z loňského roku Eliška Svobodová. Výkony závodnic byly velmi zdařené a bodové rozdíly mezi gymnastkami byly minimální. Markéta Kozáková se umístila těsně za závodnicemi postupujícími do finále. Předvedla pěkné sestavy a v silné konkurenci obsadila hezké 20. místo. Po mnoha vítězstvích v pohárových mezinárodních závodech v letošním roce jsme tajně doufaly, že naše závodnice Eliška Svobodová obsadí přední pozice na mistrovství. Nezklamala! Eliška se stala první vícemistryní ČR a to pouze o 0,125b. za Skálovou Markétou z oddílu TJ JM Chodov Praha. Domů přivezla hned čtyři medaile a to zlatou medaili za kužele a tři stříbrné za sestavy s obručí a stuhou a za víceboj.

Všem závodnicím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.

ZvětšitZvětšit

29. 5. 2012

I na mezinárodních závodech v Ostravě naše gymnastky bodovaly

Žďárské gymnastky předvedly kvalitní výkony i v Ostravě

V sobotu 12. 5. 2012 proběhl mezinárodní závod v moderní gymnastice, který se konal v ostravské sportovní hale Sareza. Na startu se sešlo 79 závodnic ze 7 států, které poměřily své síly v trojboji s náčiním. Závodnice oddílu TJ Žďár nad Sázavou Bojanovská Gabriela v kategorii kadetky mladší obsadila celkově 6. místo. V kategorii kadetky starší předvedla hezký výkon Seidlerová Vendula, která obsadila 10. pozici. Výkony v kategoriích dorostenky byly vrcholem soutěže .Nejvyšší známku soutěže získala Polka Kušnieruk, ale zdatně konkurovaly i české závodnice. Eliška Svobodová získala celkově třetí místo a v dílčím hodnocení stříbrnou medaily za stuhu. Ve stejné kategorii podala kvalitní výkon Kozáková Markéta, která obsadila 8. příčku. Děvčatům děkujeme za reprezentaci žďárského oddílu MG a přejeme především hodně úspěchů o víkendu 19. 5. a 20. 5. , kde nás budou reprezentovat na Mistrovství České republiky v Brně.

Celá aktualita >>

Zvětšit
29. 5. 2012

Série závodů gymnastek v dubnu

Dne 14.4. nás reprezentovaly naše gymnastky na mezinárodním závodě ve Vyškově. V kategorii kadetky mladší se na 6. místě umístila Bojanovská Gabriela. V kategorii kadetky starší obsadila Seidlerová Vendula 9. místo. V nejstarší kategorii dorostenky závodily dvě gymnastky a to Markéta Kozáková, která obsadila 11. pozici a Svobodová Eliška krásné první místo.

Liga Vysočiny

Dne 27.4. se konala další Liga Vysočiny, tentokrát v Havlíčkově Brodě. Naše nejmladší reprezentantky závodily v kategorii 1. třída A se sestavou beznáčiní. Nejlépe se umístila Suchá Petra, která získala stříbrnou medaili, Slavíčková Aneta obsadila 3. místo a Seidlerová Kristýna 4.místo  V kategorii třída 2.A – Boučková Barbora se umístila na krásném prvním místě, Topinková Simona a Mokrá Simona se podělily o 4. pozici a Ptáčková Karolína skončila na 6. místě. V kategorii 2.B závodila Aliti Leontýna(7.). Kategorie 3.A cvičila Hájková Tereza, která vybojovala 1. místo. Kategorie 3. B se na 2. místě umístila Veselá Nikola, dále nás v této kategorii reprezentovaly gymnastky Kubátová Natálie(6.), Kšírová Šarlota(8.) a Balážová Sabina(10.). V kategorii 5.A cvičila Štursová Lucie(6.). Ve vyšší kategorii, a to třídy 7.A, Bojanovská Gabriela vybojovala první místo.  V poslední kategorii 9. třídy a SŠ se nám představily gymnastky Čermáková Simona na 4. místě a Svobodová Eliška vybojovala stříbrnou medaili. Děvčatům děkujeme za pěknou reprezentaci našeho oddílu.

Jarní pohár  ASPV Brno

V sobotu 28.4. se konal mezinárodní závod Jarní pohár pořádající oddílem ASPV Brno. Výkony našich gymnastek odpovídaly vysoké úrovni a děvčata se mohla srovnávat s těmi nejlepšími,což hned v první nejmladší kategorii ročník narození 2005 potvrdila svým krásným výkonem Slavíčková Aneta, která zvítězila. Krůčkem pod stupněm vítězů se na 4. místě umístila Seidlerová Kristýna. V kategorii 2004 obsadila 2. místo Boučková Barbora, na 9. místě byla Suchá Petra, na 12. místě Topinková Simona a na 14. pozici Mokrá Simona. V kategorii dorostenek se v sestavě s obručí na 3. místě umístila Svobodová Eliška a na 6. místě Kozáková Markéta, následovala další sestava a cvičení s kužely , kde na 2. místě byla Svobodová Eliška a 6. místo obsadila Kozáková Markéta. Děvčatům blahopřejeme k pěkným výkonům.

20. 2. 2012

Další kolo Ligy vysočiny

Dne 11.2.2012 se konala Liga Vysočiny ve Žďár nad Sázavou, kterou pořádal oddíl MG Active - středisko volného času.

V 1. třídě A nás reprezentovaly 2 gymnastky Kristýna Seidlerová, která obsadila 3. místo a Aneta Slavíčková 4. místo.

V kategorii 1.B závodila Petra Suchá, která obsadila kráné 1. místo a Sabina Spurná, která se umístila na 11. místě.

V kategorii 2. třída A se umístila na 1. - 2. místě Barbora Boučková, na 4 místě Simona Topinková, 5. místo obsadila Karolína Ptáčková a 6. místo
Simona Mokrá.

2. třída B, tam jsme měli pouze jednu začínající závodnici, která se umístila na 10. místě.

3. třída A - na 1. místě se umístila Tereza Hájková.

3. třída B -¨9. místo Sabina Balážová,10.-11. místo Šarlota Kšírová, 12.místo Nikola Veselá.

5. třída A - 1.místo Lucie Štursová

6. třída A - na třetím místě se umístila Eliška Pešková

7. třída A - první místo obsadila Vendula Seidlerová

V kategorii 1. 4. ročník středních škol - na pvním místě Eliška Svobodová, na třetím místě Markéta Kozáková

Zvětšit
30. 1. 2012

Lednová vločka - Tábor 29. 1 .2012

V1. kategorii ročník 2003 nás reprezentovala Karolína Ptáčková, která se umístila na 12. místě.

V 5. kategorii nás reprezentovaly 2 děvčata Gabriela Bojanovská a Vendula Seidlerová. Tato 2 děvčata závodila v kategorii, kde byly věkově starší
gymnastky a přesto se umístila na pěkných místech - Gabča na 3. místě a Vendulka na 4. místě.

V 6. kategorii jsme měly také 2 závodnice - Elišku Svobodovou a Markétu Kozákovou. Eliška se umístila na krásném druhém místě o 0,2 bodů za místní závodnicí a Markétka na pěkném 5. místě.

Gymnastkám děkujeme za reprezentaci našeho oddílu.